Hücre Modeli Nasıl Yapılır ? (Video) Hücre Modeli Örnekleri

Hücre Modeli Yapımı Ve Örnekleri


Öğrencilerimize derslerinde ve ödevlerinde yardımcı olabilmek için açtığımız konulardan biri "Hücre modeli nasıl yapılır ?" konusu için önce hücre nedir ne işe yarar onu öğrenelim.

Hücre Nedir ?

Hücre yaşayan varlıkların en küçük canlı yapı birimidir. Canlılık özelliği taşıyan ve bunu canlılara veren yapı taşı hücredir. Canlılar hücreler olmadan yaşayamaz. Hücre tam daire şeklinde değildir. Girintili ve çıkıntılıdır. Çekirdek hücrenin tam ortasında bulunur. Hücre modeli performans ödevi 6.sınıftan itibaren 7. ve 8. sınıfta da öğrencilerimizin karşısına çıkabilir. Aşağıdaki bilgileri kullanarak kolayca bir model tasarım ortaya koyabilirler. 3 boyutlu hücre modelleri ile daha basit modeller de mevcut. İsteğe göre seçip yapımına başlayabilirsiniz.

Evde Hücre Modeli Nasıl Yapılır ? (Video)Burada evdeki malzemelerimizle hücre modelinin yapımını ele aldık. Ancak önce hangi malzemeleri kullanacağız ona bakalım.

Hücre Modeli Yapımında Kullanılan Malzemeler
  1. Oyun Hamuru Veya Çeşitli Renklerde Boncuklar
  2. Jöle
  3. Kalın Şeffaf Dosya Kapağı
  4. Kalıp Yapımında Kullanabileceğimiz Bir Kap
  5. Pipetler Ve Bir Poşet
  6. Makas
  7. Boya Kalemleri
Hücre Modeli Resimleri (Örnekleri)

Hucre-Modeli-3-Boyutlu-Odev
Hucre-Modeli-Ornekleri
Hucre-Modeli-Nasil-Yapilir
Hucre-Modeli-Ornek

Hücre modeli nedir, nasıl yapılır konusu ile ilgili fotoğraflar ve videolarla öğrencilerimize faydalı olmaya çalıştık. Akıllarınıza takılan sorular veya konular olursa yorum bölümünden "Anonim" kullanıcıyı seçerek veya Gmail hesabınızı kullanarak sorabilirsiniz.

6 yorum

avatar

Ya brz daha açık anlatın konuları

avatar

9.sınıf seviyesinde hücre modeli yapımını anlatırmısınız

avatar

6. sınıf düzeyinde malzemeler ve yapılışı kolay olsun lütfen

avatar

6. sınıf düzeyinde malzemeler ve yapılışı kolay olsun lütfen

Üyeliğiniz yoksa yorum kısmındaki Yorumlama Biçiminden "Anonim" veya "Adı/Url" seçeneklerinden birini seçerek yorumunuzu yazabilirsiniz.Teşekkür Ederiz...